Наради, семінари / 2023 рік

29 листопада 2023 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять взяло участь в Першому водному форумі Житомирщини, який стартував у м. Житомирі за сприянням Житомирської міської ради в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

Форум зібрав ключових експертів водної галузі задля обговорення, обміну досвідом, розробки стратегій для вирішення найбільш гострих водно-екологічних проблем та встановлення партнерства між учасниками з різних секторів для спільної роботи у сфері водних ресурсів.

Основними результатами Першого водного форуму стали:
• розробка резолюції, в якій викладені основні висновки та рекомендації форуму;
• створення робочої групи з розробки плану дій щодо реалізації рекомендацій форуму та підготовки розділу «Водні ресурси» в рамках розробки Екологічної стратегії міста Житомир»;
• формування спільної стратегії використання і збереження водних ресурсів за допомогою SWOT-аналізу для оцінки сильних і слабких сторін, можливостей та загроз, пов'язаних з управлінням водними ресурсами.


09 листопада 2023 року

В Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на осінньо-зимовий період 2023-2024 років. Були розглянуті такі питання: 1.Аналіз водогосподарської обстановки у суббасейні річки Прип’ять. 2.Пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систему у суббасейні річки Прип’ять на осінньо-зимовий період 2023-2024 років. З урахуванням пропозицій учасників водогосподарського комплексу, Міжвідомчою комісією узгоджено оптимальні режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип‘ять на осінньо-зимовий період 2023-2024 роки для забезпечення потреб водокористувачів.


07 листопада 2023 року

У Держводагентстві України відбувся фінальний тренінг для представників басейнових управлінь водних ресурсів з метою обговорення питань, які виникають на завершальному етапі підготовки проєктів планів управління річковими басейнами. У заході прийняли участь представники координаційної групи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Учасників засідання привітала в.о. Голови Держводагентства Наталія Латиш, яка наголосила на виконанні планів-графіків процесу розроблення плану управління річковим басейном, що затверджені наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами).

Експерти Програми EU4 Environment: Water and Data Олексій Ярошевич та Катерина Мудра акцентували увагу присутніх на окремих моментах у ПУРБах, які потребують доопрацювання та вдосконалення. Зокрема зосередились на Розділі 4 «Картування системи моніторингу, результатів програми моніторингу, що виконуються для поверхневих вод (екологічний і хімічний), підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні», обговоренні переліку карт та додатків до ПУРБ.

Відповідальні за підготовку ПУРБ презентували кінцеві версії проєктів планів управління кожного річкового басейну.

За результатами тренінгу будуть виправлені неточності та звірені дані по усіх розділах структури ПУРБ.


02 листопада 2023 року

Відбулася нарада начальників дільниць та керівників структурних підрозділів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

На нараді розглядалися питання проведення контролю за встановленими режимами роботи водних штучних об’єктів, своєчасного реагування на порушення вимог водного законодавства на землях водного фонду, підсумків проведеного осіннього обстеження водойм, які знаходяться на балансі управління.

За результатами розгляду прийнято рішення посилити контроль за виконанням встановлених режимів роботи водних штучних об’єктів, забезпеченням своєчасного інформування компетентних органів щодо фактів порушення водного законодавства, самовільного проведення робіт на землях водного фонду.

Проаналізовано виконання заходів щодо підготовки об’єктів виробничого призначення та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років, затверджених наказом БУВР Прип’яті «Про забезпечення підготовки водогосподарського комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2023-2024 років» №82 від 06 липня 2023 року.

Для підготовки до роботи об’єктів виробничого призначення проведено підготовку та випробування 12 котлів, 1 котельні, 0,2 км тепломереж , 0,6 км водопроводів. Створено запас дров в кількості – 280,5 м3. Обладнано 8 машин для перевезення людей, 6 водовідливних засобів, 9 механізмів для боротьби з сніговими заметами. Обладнано 6 побутових приміщень для обігріву працюючих та прийняття їжі, створено запаси пально-мастильних матеріалів, згідно доведених лімітів.

Для підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років об’єктів соціальної сфери проведено підготовку та випробування 1 котла та забезпечено виділення лімітів газу для опалення в кількості 9,0 тис.м3.

Також розглянуті питання контролю за дотриманням норм і правил з охорони праці і пожежної безпеки в осінньо-зимовий період та наголошено на посиленні контролю за їх виконанням.

Нараду проводив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима .


11 Жовтня 2023 року

Відбулася нарада начальників дільниць та керівників структурних підрозділів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

На нараді розглянуто питання контролю за дотриманням режимів роботи штучних водних об’єктів за 9 місяців 2023 року.

Було ознайомлено присутніх з поточною гідрологічною ситуацією на річках області та суббасейну річки Прип’ять.

За результатами наради прийнято рішення посилити контроль за виконанням встановлених режимів роботи штучних водних об’єктів, забезпечити своєчасну розробку та подання Держводагентству України на затвердження режимів роботи штучних водних об’єктів у осінньо-зимовий період 2023-2024 років у межах Житомирської області, суббасейну річки Прип’ять та суббасейну середнього Дніпра.

На нараді розглядався хід виконання заходів щодо підготовки об’єктів виробничого призначення та соціальної сфери БУВР Прип’яті до роботи в осінньо-зимовий період.

Були підведені підсумки роботи дільниць Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять за 9 місяців поточного року та намічені шляхи виконання планів роботи управління на ІV квартал 2023 року.

Нараду проводив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


4 Жовтня 2023 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування до міста Звягель Житомирської області.

Темою обговорення стало питання загального стану річок України та досягнення «доброго» екологічного стану водних ресурсів. Під час засідання було наголошено, що плани управління річковими басейнами, які включені до Плану відновлення та відбудови України у післявоєнний період є основними документами для відновлення водних ресурсів України.


4-5 Жовтня 2023 року

Другий день поспіль місто Звягель став майданчиком проведення науково-практичної конференції «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики», яка присвячена порятунку малих річок України, зокрема річки Случ як основного джерела водопостачання та рекреаційної зони міста.

У заході беруть участь представники Державного агентства водних ресурсів, Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, Асоціації міст України, Держгеонадра, підписанти Угоди - мерів Схід, керівники районної державної адміністрації, територіальних громад, депутатський корпус Звягельської міської ради, громадські організації, провідні науковці, заклади та установи у сфері екології та природних ресурсів.

Актуальність теми пов’язана, передусім, з необхідністю напрацювання дієвих заходів та наукового підходу задля збереження річки Случ.

У виступах учасники заходу обговорили проблеми та практики вирішення проблем річок Вінничини, Рівненщини, Житомирщини, Хмельниччини та Полтавщини.

Розглянуте питання формування плану заходів щодо вирішення головних водно-екологічних проблем річки Случ суббасейну Прип’яті, як складової частини плану управління річковим басейном Дніпра.

За результатами конференції будуть напрацьовані дієві підходи для покращення стану стану малих річок України на прикладі річки Случ!


26 вересня 2023 року

Відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять!

Одним із питань порядку денного було розроблення окремих розділів Плану управління суббасейном річки Прип’ять в 2023 році, а саме: повний перелік програм (планів) для району річкового суббасейну Прип’яті, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати. Члени басейнової ради були ознайомлені з переліком 80 заходів, які включені до Програми заходів, яка розроблена на період 6 років, починаючи з першого циклу плану на 2025-2030 роки. Проект Програми заходів для суббасейну річки Прип’ять сформований із різних чинних програм та проектів за пропозиціями територіальних громад, водокористувачів, Регіональних офісів водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій, Тернопільській областях та БУВР Прип’яті, БУВР Західного Бугу та Сяну відповідно до вимог діючого законодавства. Відповідні заходи спрямовані на досягнення стратегічної цілі – досягнення «доброго» екологічного стану поверхневих вод. За результатами голосування членами Басейнової ради було погоджено «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати».

Під час засідання, старший науковий співробітник наукового відділу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Сергій Обрізан, ознайомив присутніх із перспективами відновлення водно-болотних угідь Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Він зауважив, що наукове обгрунтування необхідності і доцільності відтворення боліт викладено в «Концепції управління водними об’єктами в умовах реорганізації діяльності у зоні відчуження, організації біосферного заповідника та зони спеціального промислового використання». Під час обговорення, було підтверджено рішення про включення заходу з відновлення водно-болотних угідь зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення до програми заходів.

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Анатолій Шавурський висвітлив питання про роль річки Прип’ять в становленні та збалансованому розвитку Нобельського національного парку та національного природного парку «Пуща Радзівіла», наголосивши про проблеми збереження екосистем. Він підкреслив те, що на зазначеній території розташовані об’єкти Смарагдової мережі „Poznan - Blazhove” та вона межує з об’єктами Смарагдової мережі „Rivnenskyi Nature Reserve”, „Olmanskiye bolota” та „Topila Bog”. Висновком даного виступу стало те, що проблема збереження природних екосистем все більше загострюється. При цьому необхідно одночасно забезпечувати мінімальний антропічний вплив на природні комплекси як в цілому, так і на їх окремі компоненти. Для досягнення цієї мети необхідно розробляти напрямки гармонійного розвитку суспільства та природи.

Заступник голови басейнової ради річки Прип’ять Василь Азима прозвітував про роботу басейнової ради. Він наголосив на тому, що наказом Державного агентства водних ресурсів України від 13.11.2018 року №847 затверджено Положення про басейнову раду річки Прип’ять та її персональний склад, який налічував 50 чоловік. Протягом 2019-2023 років відбулося 10 засідань відповідно до Плану роботи басейнової ради річки Прип’ять та 3 позачергових засідання, які проводились відкрито та були правомочними, так як на них були присутні більше половини її членів. Під час засідань були представлені та розглянуті усі розроблені розділи Плану управління суббасейном річки Прип’ять. Крім того, на засіданні розглядались питання затверджені Планом роботи басейнової ради на відповідні роки. Питання для розгляду формувались із пропозицій наданих членами басейнової ради.

Засідання басейнової ради проходило під головуванням заступника голови басейнової ради Василя Азими, який наостанок подякував всім членам басейнової ради за плідну та активну працю протягом п’яти років.


6 вересня 2023 року

На базі Житомирської дільниці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять відбулася нарада начальників дільниць та спеціалістів управління.

На нараді розглянуто питання контролю за дотриманням режимів роботи штучних водних об’єктів.

Було прийнято рішення посилити контроль за безумовним виконанням встановлених режимів роботи штучних водних об’єктів, забезпечити своєчасну розробку та подання Держводагентству України на затвердження режимів роботи штучних водних об’єктів у осінній період 2023 року у межах Житомирської області, суббасейну річки Прип’ять та суббасейну середнього Дніпра.

Також на нараді були розглянуті підсумки роботи дільниць Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять за 8 місяців поточного року та намічені шляхи виконання планів роботи управління на 9 місяців 2023 року. Нараду проводив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


3 серпня 2023 року

На базі Житомирської дільниці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять відбулася нарада начальників дільниць та спеціалістів під головуванням начальника управління Василя Азими.

На нараді розглянуто питання роботи управління з урахуванням змін у Положенні БУВР Прип’яті. Було прийнято рішення розробити та затвердити нові Положення про дільниці, нові посадові інструкції начальників дільниць, спеціалістів дільниць, провідних інженерів з використання водних ресурсів та інших спеціалістів, відповідно до внесених змін у Положення управління

Також на нараді були розглянуті питання дотримання вимог з охорони праці та пожежної безпеки на дільницях управління


24 липня 2023 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима та фахівці, відповідальні за розроблення Плану управління річковим басейном прийняли участь в онлайн консультаціях, запланованих Держводагентством України щодо підготовлених програм заходів плану управління річковими басейнами.

Було поінформовано про хід виконання плану-графіків процесу розроблення ПУРБ, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами від 15.11.2021 № 752), а саме програми заходів спрямованих на вирішення головних водно-екологічних проблем суббасейну Прип’яті, що передбачені розділом 8 структури плану управління річковим басейном.

Зазначалось, що проєкт Програми заходів для суббасейну Прип’яті сформований із різних чинних загальнодержавних, обласних, територіальних програм та проектів, термін дії яких розповсюджується на 2025 та подальші роки за пропозиціями територіальних громад, водокористувачів, Регіональних офісів у Рівненській, Волинській, Житомирській, Хмельницькій та Тернопільській областях та БУВР Західного Бугу та Сяну відповідно до вимог діючого законодавства та включає 53 пропозиції, зокрема 47 спрямовані на вирішення головних водно-екологічних проблем від забруднення органічними речовинами; 47-від забруднення біогенними речовинами; 47- від забруднення небезпечними речовинами; 5- гідроморфологічних змін та 2 заходи від засмічення поверхневих вод. Наразі продовжується формування програми заходів для суббасейну Прип’яті.

Наступним кроком програма заходів з аналізом економічної ефективності буде представлена для обговорення та схвалення на засіданні Басейнової ради річки Прип’ять.


29 червня 2023 року

У Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів БУВР Прип’яті під головуванням начальника управління Василя Азими. Були підведені підсумки діяльності водогосподарського комплексу Житомирської області за І півріччя 2023 року та намічені основні напрямки роботи водогосподарського комплексу області у ІІІ кварталі 2023 року в умовах воєнного часу.

На нараді розглянуті питання про роботу управління по встановленню режимів роботи водних об’єктів, контролю за їх виконанням, водогосподарську обстановку у червні місяці 2023 року згідно даних Держгідрометеоцентру.

Також розглянуті питання охорони праці та цивільного захисту в розрізі можливості застосування країною агресором диверсій на ядерних об’єктах України.


28 червня 2023 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у круглому столі за темою: «Поліські торфові болота ПЗФ. Сучасні виклики» в режимі он-лайн. Круглий стіл організовано Національним університетом водного господарства та природокористування, Франфуртським Зоологічним товариством, Фондом Мікаеля Зуккова та Екоклубом в рамках проекту « Полісся-дика природа без кордонів».

Обговорені наступні питання:

1. Гідрологічний режим Правобережного Полісся і значення торфових боліт.
2. Вплив війни на торфові болота. Лінії оборони на основі торфових боліт.
3. Ідентифікація та визначення площ земель порушених унаслідок видобування бурштину на основі багатозональних супутникових знімків.

Після завершення виступів пройшло спільне обговорення питань, пов’язаних з сучасними викликами торфових боліт природоохоронних територій Полісся.


15-16 червня 2023 року

Заступник голови басейнової ради річки Прип’ять, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима та заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Олег Микитин взяли участь в національному діалозі з питань політики щодо інтегрованого управління водними ресурсами.

Під час засідання представлено чотири тематичні сесії, які були присвячені обговоренню щодо системи управління водними ресурсами в Україні; внутрішньому фінансуванню охорони водних ресурсів, санітарії, а також майбутні програми заходів дев’яти Планів управління річковими басейнами України; розгляду поточної міжнародної технічної та фінансової підтримки України, зокрема у сфері управління водними ресурсами; висвітленню питання щодо даних про довкілля та відкритих даних, включаючи водооблік, якість повітря, відходи, картографування земельних ресурсів та міжнародне співробітництво.

Захід організовано Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України в рамках регіонального проєкту «Європейський Союз для довкілля» для країн Східного партнерства спільно з Державним агентством водних ресурсів України.


13 червня 2023 року

Члени басейнової ради зібрались на черговому онлайн-засіданні для вирішення головних проблем басейну річки Прип’ять!

Засідання басейнової ради річки Прип’ять розпочалося з ознайомлення присутніх зі змінами, які відбулися у персональному складі.

На початку засідання Василь Азима коротко ознайомив усіх присутніх з питаннями, які винесені на порядок денний. Він акцентував увагу на тому, що захист від повені та паводків є однією із найголовніших водогосподарських проблем.

Члени басейнової ради заслухали інформацію про організацію та виконання заходів щодо безаварійного пропуску повені та дощових паводків в умовах воєнного стану в басейні річки Прип’ять в 2023 році.

Під час свого виступу Олег Микитин наголосив на тому, що система захисту має мати комплексний характер, створюватись з урахуванням особливостей формування та проходження повеней і паводків, потребує чіткої взаємодії відповідних органів на територіях басейнів річок.

Віталій Фесенко проінформував присутніх про те, що вирішення питань протипаводкового захисту тісно пов’язане з регулюванням річок, здійснення заходів щодо охорони їх від замулення, будівництвом та виконанням інших робіт у заплавах річок.

Ростислав Кравчук звернув увагу на те, що у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації, буде забезпечено оперативне коригування режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем з урахуванням прогнозу водності.

Особливу увагу під час засідання було приділено питанню забруднення поверхневих водних об’єктів в басейні річки Прип’ять та переліку заходів щодо вирішення головних водно-екологічних проблем Плану управління суббасейном річки Прип’ять (2025-2030 роки), яке на даний час є дуже актуальним.

Олексій Ярошевич у своєму виступі зазначив, що програма заходів є невід’ємною частиною Планів управління річковими басейнами, які розробляються відповідно до вимог водного законодавства України для кожного річкового басейну.

Марія Шкльода ознайомила присутніх з основними джерелами забруднення поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять. Під час доповіді було наголошено на тому, що при раціональному плануванні Програми заходів на вирішення водно-екологічних проблем переважно розглядались пропозиції підприємств житлово-комунальної галузі, які максимально створюють потенційний ризик для досягнення екологічних цілей для поверхневих водних об’єктів.

Засідання басейнової ради пройшло під головуванням заступника голови басейнової ради річки Прип’ять Василя Азими в режимі активного обговорення та прийнятті спільних рішень!


З 5 по 9 червня 2023 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять в режимі онлайн підвищували кваліфікацію у Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління на тему «Організація та здійснення діяльності у сфері додержання вимог законодавства: про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів».

В ході навчань слухачі закріпили та удосконалили свої знання з питань водоохоронного законодавства на теми: Водний кодекс України; Водна стратегія до 2050 року; Водно-екологічне врядування; Державний моніторинг вод; Інтегрований підхід в управлінні водними ресурсами; Водна безпека України в розрізі 6 водних директив ЄС; Програма розвитку водного господарства України; Екологічний контроль за охороною і використанням водних ресурсів; Державний водний кадастр як складова системи гарантування прав та обов’язків на землю та управління водними ресурсами; Державний облік і паспортизація водних об’єктів; Правове регулювання використання, відтворення і охорони вод; Вимоги чинного законодавства в межах природно-заповідного фонду України; Організація та здійснення діяльності у сфері додержання вимог про екологічну та радіаційну безпеку; Біомеліоративні заходи на водних об’єктах різного призначення та формування природно-штучного біомеліоративного комплексу.

За підсумками навчання проведене контрольне тестування, за результатами якого учасники навчального курсу отримають сертифікати.

Дякуємо Держводагентству водних ресурсів України за організацію заходу, а викладачам за цікаві та змістовні доповіді!


30 травня 2023 року

Cпеціаліст Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у семінарі – засіданні Басейнової ради річки Тиси на тему: «Ревіталізація річок як інструмент досягнення екологічних цілей»», організований Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи України» спільно з БУВР Тиси та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Під час семінару було представлено методичні рекомендації щодо відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків та досвід відновлення річок в Україні та ЄС. д.


28 квітня 2023 року

В БУВР Прип’яті до Дня охорони праці проведене онлайн - навчання та заходи з охорони праці з працівниками апарату та дільницями управління.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці в 2023 році День охорони праці проходить під гаслом «Безпечне та здорове робоче середовище -основний принцип і основне право у світі праці».

В ході навчання були розглянуті наступні питання:
- Служба охорони праці в управлінні;
- Система управління охороною праці в БУВР Прип’яті;
- Види інструктажів з охорони праці, періодичність їх проведення;
- Забезпечення працюючих інструкціями з охорони праці за професіями та видами виконуваних робіт;
- Види та порядок проведення навчання з охорони праці;
- Проведення атестації робочих місць, забезпечення працівників спеціальним харчуванням;
- Пожежна безпека. Способи забезпечення пожежної безпеки;
-Основи розвитку та припинення горіння;
- Системи протипожежного захисту;
- Порядок дій працівників у разі виникнення пожежі;
- Техніка безпеки при використанні бензогенератора.


25 квітня 2023 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у першому циклі онлайн-семінару проекту «EU-WATERRES» «Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водами ресурсами та антропогенними підземними водними ресурсами та антропогенними небезпеками».

Учасниками заходу були представники ДП «Західукргеологія», Держгеонадр, Басейнових управлінь водних ресурсів, Польського Геологічного Інституту та представники від Львівської ОДА.

Під час семінару Тетяна Соловей, спікер Польського Геологічного Інституту представила презентацію проекту «EU-WATERRES».

Цікаві і змістовні доповіді представлені представниками Агентства геології та мінеральних ресурсів Республіки Молдова, ДП «Західукргеологія» та Дністровського басейнового управління водних ресурсів на тему:

- вплив техногенного навантаження та природних факторів на якість підземних вод прикордонної території України;
- автоматизація мережі моніторингу підземних вод в Польщі;
- моніторинг підземних вод Республіки Молдова;
- порівняння та аналіз веденням моніторингу підземних вод в Україні та Молдові;
-оцінка вразливості підземних вод польсько-українського прикордоння з використанням ГІС.

У ході дискусії учасники заходу акцентували основну увагу на підготовці елементу планів управління річковими басейнами з картування системи моніторингу підземних вод та визначення хімічного та кількісного стану підземних вод.

Наразі 26 квітня 2023 року заплановано продовження другого циклу онлай-семінару.


20 квітня 2023 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима взяв участь у онлайн-засіданні басейнової ради середнього Дніпра.

Під час засідання була розглянута електронна петиція від 18.12.2022 №22/170066-еп «Про розробку та здійснення проєкту щодо порятунку річки Рось з подальшим використанням його для відновлення водності всіх рік України та їх приток – малих річок».

Окрім того, присутні також були ознайомленні з поточним станом підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра в частині розроблення заходів басейну річки Рось.

Наостанок членам басейнової ради була представлена інформація щодо інвестиційного проєкту «Зменшення надмірної зарегульованості та покращення гідрологічного стану річки Рось».


12 квітня 2023 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь в онлайн нараді Державного агентства водних ресурсів України. Захід було проведено з метою забезпечення своєчасної та якісної підготовки розділів Планів управлінь річковими басейнами.

Плани управління річковими басейнами – це можливості для інвестицій, в тому числі в рамках відбудови та післявоєнного відновлення, - наголосив заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак

Особливу увагу під час наради начальниця управління забезпечення воднимиресурсами Держводагентства Марія Шпанчик приділила ефективному та раціональному плануванню заходів, спрямованих на вирішення водно-екологічних проблем, у першу чергу що виникають в результаті діяльності підприємств комунального господарства та створюють потенційний ризик для поверхневих водних об’єктів. Цілеспрямована та взаємоузгоджена робота з водокористувачами, територіальними громадами є одним з найважливіших аспектів при підготовці ПУРБ, - зазначила Марія Шпанчик.

У ході дискусії учасники заходу доповіли про хід підготовки елементів планів управління річковими басейнами та напрацювали спільні рішення щодо ключових показників ефективності з підготовки ПУРБ.


24 березня 2023 року

Відбулося онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять.


16 березня 2023 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять надало пропозиції та прийняло участь в засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем річки Рось суббасейну середнього Дніпра на весняно-літній період 2023 року.


07 березня 2023 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять в продовження Сесії 1 вебінару «Транскордонний семінар з обліку води» у рамках впровадження Програми «ЄС для довкілля для країн Східного партнерства: Водні ресурси та екологічні дані» пройшли другий цикл навчання щодо імплементації законодавства з ведення водообліку до вимог Європейського союзу.

Теми які було розглянуто:
● Роз’яснення питань щодо схеми та визначень із Сесії 1;
● Ключові поняття для обліку води;
● Огляд фізичних таблиць постачання та використання;
● Приклад Сандре та стратегії збору даних, визначення національних джерел даних та установи.

Наразі підсумкову третю сесію вебінару заплановано провести 09 березня 2023 року


01 березня 2023 року

Відбувся один з циклів онлайн-семінару на тему: «Транскордонний семінар з обліку води» у рамках впровадження Програми «ЄС для довкілля для країн Східного партнерства: Водні ресурси та екологічні дані».

Дана програма спрямована на покращення добробуту людей у країнах Східного партнерства ЄС та сприяння їх зеленій трансформації відповідно до Європейської зеленої угоди та Цілей сталого розвитку.

Діяльність Програми згрупована навколо двох конкретних цілей:
1) підтримка більш сталого використання водних ресурсів;
2) покращення використання надійних екологічних даних та їх доступності для політиків і громадян.

Цілі та результати семінару:
● удосконалення теоретичних та практичних знань, пов’язаних зі збором, передачею, підтвердженням та агрегацією офіційної статистики щодо водних ресурсів та даних водообліку;
● демонстрація як заповнювати таблиці з водообліку з використанням різних джерел даних і взаємодоповнюваності різних прямих і непрямих методів, таких як вимірювання, дослідження, моделі та оцінки.

Метою Вебінару з обліку води 1-ї сесії було знайомство з цілями семінару, «Національним використанням води в секторах» для кожної країни, введення в статистику води та облік води, класифікація видів економічної діяльності, впровадження в природний кругообіг води, введення в антропогенний кругообіг води та переклад виділених термінів.

До семінару долучилися фахівці з використання водних ресурсів Відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод. Заплановано ще два дні проведення семінару.


01 березня 2023 року

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у тренінгу, який був організований Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства в рамках реалізації EU4Environment - Water and Data за сприяння Державного агентства водних ресурсів України.

Мета зустрічі - забезпечення своєчасного та якісного розроблення проєктів планів управління річковими басейнами (ПУРБ), відповідно до планів-графіків їх розроблення, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313.

Під час тренінгу обговорено наступні питання:
✅ План управління річковим басейном 2025-2030 - урядовий документ європейського зразка;
✅ Директива ЄС про очистку міських стічних вод (UWWTD 91/271) та зміни до неї (жовтень 2022);
✅ Економічна оцінка заходів;
✅Взаємодія представників Водоканалів, Басейнових управлінь водних ресурсів та Басейнових Рад;
✅ Представлення та обговорення зібраних пропозицій до Програми заходів річкового басейну Дніпра.


23 лютого 2023 року

За ініціативи Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відбувся онлайн-семінар «Інструментальні методи вимірювання в гідрології».

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до семінару, під час якого професор, доктор географічних наук, завідувач кафедри гідрології та гідроекології КНУТШ Василь Васильович Гребінь розповів про методи гідрологічних вимірювань та важливість отримання коректних результатів при обстеженні водних об’єктів.


16 лютого 2023 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь в онлайн-конференції за темою «Оцінка впливу на довкілля (проєкт). Зміни до природоохоронного законодавства», організатором якої є Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Під час навчання розглянуто наступні питання:
- Законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону України «Про оцінку довкілля» ( Сергій Вихрист, канд. юрид. наук);
- Водна стратегія України на період до 2050 року: очікування та виклики ( Катерина Мудра, канд. геогр. наук);
- Основні зміни до природоохоронного законодавства ( Вікторія Сердюк, старший викладач ЦПКВГ) .


15 лютого 2023 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима провів зустріч з керівниками дільниць, в ході якої узгоджувались плани роботи на 2023 рік.

На засіданні були заслухані та обговорені основні завдання та заходи які будуть виконуватись, а саме: управління водними ресурсами у період підготовки до пропуску льодоходу і повені , виконання плану дій та заходів по мінімізації можливих негативних наслідків , виконання програми моніторингу під час дії воєнного стану, розроблення режимів роботи водних об’єктів на період пропуску повені.

Також акцентовано увагу щодо підготовки водогосподарської мережі до роботи у поточному році , що включає проведення ремонтних робіт об’єктів інженерної інфраструктури, наповнення спецфонду, питання співпраці з сільськогосподарськими виробниками та ОТГ .

Розглянуто питання дотримання стану охорони праці та техніки безпеки на дільницях управління та ряд інших питань.


03 лютого 2023 року

В режимі онлайн, за допомогою платформи ZOOM, відбувся тренінг щодо розроблення та встановлення режимів роботи водних об’єктів. Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима разом з фахівцями управління долучились до конференції, під час якої спеціалісти Державного агентства водних ресурсів України проконсультували слухачів в питаннях розроблення та встановлення режимів роботи штучних водних об’єктів, створення електронної бази паспортів водних об’єктів та використання системи електронного документообігу АСКОД при встановленні режимів роботи штучних водних об’єктів


10 січня 2023 року

Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за дорученням Державного агентства водних ресурсів в режимі онлайн-конференції для спеціалістів які безпосередньо здійснюють державний водооблік проведене навчання за темою «Державний облік водокористування. Ведення обліку, перевірка правильності заповнення форми ТП-водгосп (річна).

Зі вступним словом виступив заступник Голови Держводагентства України Ігор Гопчак, який зазначив про виконання основних функцій Держводагентства та важливості ведення державного обліку водокористування та водного кадастру за розділом «Водокористування» з метою визначення наявних для використання водних ресурсів.

● Порядку ведення державного обліку водокористування за 2022 рік.
●Подання звітної форми 2ТП - водгосп (річна) в електронному вигляді.
●Підстав припинення або призупинення подачі Звіту.
●Порушення умов спеціального водокористування та охорони вод.
●Наслідків неподання суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності.
●Вимог до засобів вимірювальної техніки.
●Юридичних аспектів подання Звіту водокористувачами, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи.
●Географічних координат місць забору води та місць відведення зворотних (стічних) вод.

Наразі Басейновим управлінням водних ресурсів з 1 січня 2023 року розпочато прийом Звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2022 рік виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua/


Наради, семінари / 2022 рік

14 листопада 2022 року
ПРОВЕДЕНО ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ТЕХНІЧНОЇ РАДИ

Під головуванням Василя Азими, голови технічної ради відбулося чергове засідання Технічної ради Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

На засіданні обговорили актуальні питання щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування та нормативів водопостачання для водокористувачів Житомирської області.

За результатами розгляду з дотриманням вимог ст. 49 Водного кодексу України та внесених Держводагентством змін до Інформаційної картки адміністративної послуги з видачі дозволу на спецводокористування 6 документів рекомендовано до погодження Сектором у Житомирській області Держводагентства, решта 5-ть повернути на доопрацювання.

На завершення Василь Азима наголосив на дотриманні відділами управління термінів рогляду документів дозвільного характеру та посиленні взаємодії із Територіальними органами Держводагентства України щодо розгляду документів із встановлення режимів роботи штучних водних об’єктів.


19 жовтня 2022 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима взяв участь у нараді, яка відбулася в онлайн режимі.

Під час наради розглядалось питання підготовки планів управління річковими басейнами. Василь Азима проінформував присутніх про поточний стан розроблення Плану управління суббасейном річки Прип’ять та зазначив питання, які заплановано виконати до кінця поточного року.


22 липня 2022 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь в онлайн нараді з питань міжнародного співробітництва, яка відбулася за ініціативи Держводагентства.

Під час наради були роз’яснені практичні рекомендації щодо коректної підготовки матеріалів до участі у заходах міжнародного характеру та висвітлено загальну інформацію щодо актуального стану справ у сфері міжнародного співробітництва з питань управління водними ресурсами.


13-14 липня 2022 року

Державне агентство водних ресурсів України спільно із Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели дводенний тренінг для координаційної робочої групи з питань підготовки Планів управління річковими басейнами, до складу якої увійшли понад 20 фахівців водогосподарських організацій з усієї України, серед них фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Учасники заходу пройшли навчальний курс з підготовки окремих розділів ПУРБ - стратегічного документу спрямованого на досягнення доброго екологічного і хімічного стану масивів поверхневих вод, розглянули багато інших тематичних питань та отримали завдання щодо діяльності координаційної робочої групи, головним завданням якої є забезпечення своєчасного та якісного розроблення проєктів планів управління річковими басейнами.


05 липня 2022 року

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду за участю начальників дільниць та начальників відділів управління . В ході наради підведені підсумки роботи за І півріччя 2022р.

Керівники дільниць прозвітували про виконання основних завдань, а саме: ефективне управління водними ресурсами, виконання ремонтно-доглядових робіт , виконання плану надходжень від надання платних послуг, залучення коштів з місцевих бюджетів на виконання природоохоронних заходів, виконання договорів із землекористувачами на проведення подвійного регулювання водно-повітряного режиму меліорованих сільськогосподарських угідь, енергозабезпеченості дільниць, питанням охорони праці та ряду інших питань.

На нараді також розглянуто основні завдання і заходи, які будуть виконуватися дільницями у ІІІ кварталі 2022р.


01 липня 2022 року

Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у ІІІ зустрічі робочої групи щодо впровадження природоорієнтованих рішень до водної політики за темою «Природоорієнтовані рішення і військові дії: можливість запровадження у військовий час та використання для подолання наслідків».

Зустріч проходила за ініціативи громадської спілки «Всесвітній фонд природи України» разом із Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Присутніх ознайомили з аналізом можливих екологічних ризиків у разі відновлювальних робіт на гідротехнічних спорудах у відбудовний період за умови відсутності процедури ОВД та оглядом змін до законів України «Про оцінку впливу на довкілля» після введення воєнного стану.


30 травня 2022 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у першій зустрічі робочої групи за темою «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві: вдалі приклади та шляхи впровадження», яка проходила у онлайн-форматі за ініціативи Громадської спілки «Всесвітній фонд природи України» разом із Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Під час зустрічі було визначено основні перепони на шляху до впровадження таких природоорієнтованих рішень, як відновлення та збереження водно-болотних угідь, джерел та витоків річок, заплав річок, меандр річок, прибережних захисних смуг, демонтаж гребель та інших перепон для течії річки.

Начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик представила дорожню карту щодо включення природоорієнтованих рішень до планів управління річковими басейнами, зокрема, стосовно ревіталізації/ренатуралізації малих річок.


24 травня 2022 року

Cпеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем АЗИМОЮ взяли участь у онлайн-конференції «Плани управління річковими басейнами – інструмент для досягнення доброго стану вод: досвід Республіки Польща».

Під час конференції розглядались практики та навички іноземних партнерів у використанні ПУРБ для подальшого успішного розвитку цього напряму в Україні.


23 травня 2022 року

На виконання наказу Держводагентства України від 07.12.2021 №983 «Про заходи щодо підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи у 2022 році» працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проводяться ремонтні роботи об’єктів інженерної інфраструктури осушувальних систем на площі 353,4 тис.га.

Закінчується підготовка 1200,0 км міжгосподарських каналів, здійснюються доглядові та ремонтні роботи на гідротехнічних спорудах та гідропостах. Зокрема, ремонтувальниками русловими виконуються роботи з видалення рослинності на каналах, очищення та побілки гідротехнічних споруд.


23 травня 2022 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у семінарі за підтримки Держводагентства та Міжнародного Проєкту «ЕU4Environment-водні ресурси та екологічні дані» на тему: «Вивчення системи еколого-економічного обліку води в ЄС в рамках Програми «ЄС для довкілля: вода і дані».

Арнольд Шонбаер поділився досвідом Австрії з порядку обліку водних ресурсів. Очікуваним результатом зустрічі стало представлення та обговорення Програми «ЕU4Environment для східних країн-партнерів, водні ресурси та екологічні дані»; впровадження концепції обліку водних ресурсів з посиланням на Систему екологічно-економічного обліку води та презентація орієнтовних заходів для початкової фази та компетентної установи з обліку водних ресурсів

Наразі учасниками заходу запропоновано поділитись з австрійськими колегами досвідом в Україні щодо ведення обліку водних ресурсів та отримати рекомендації до внесення можливих змін у діюче законодавство України відповідно до вимог Європейського союзу.


16 травня 2022 року

В Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять під голуванням начальника управління Василя Азими відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2022 року.

Присутніх ознайомили із гідрометеорологічною, гідрологічною та водогосподарською обстановкою в суббасейні річки Прип’ять, яка склалась у зв’язку з несприятливими погодними умовами в осінньо-зимовий період та на даний час.

В результаті обговорення запропоновані та обговорені пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систему у суббасейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2022 року.

Насамкінець, членами Міжвідомчої комісії було принято рішення узгодити режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2022 року та надати до Державного агентства водних ресурсів України для затвердження.

Також було внесено зміни до персонального складу Міжвідомчої комісії у зв’язку з кадровими змінами у водогосподарських організаціях.


03 травня 2022 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем річки Рось суббасейну середнього Дніпра на весняно-літній період 2022 року.


12 квітня 2022 року

Відбулось онлайн-навчання «Спільний План управління річковим басейном Дунаю: досягнення та перспективи» з експертом Секретаріату Міжнародної Комісії із захисту річки Дунай Dr. Edith Hoedl (Відень, Австрія), яке проводив Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь в навчанні, під час якого обговорювали спільний План управління річковим басейном Дунаю. Експерт поділилась досягненнями та розкрила особливості перспектив впровадження ПУРБ Дунаю.


24 березня 2022 року

Відбулось узагальнююче 🖥 онлайн-навчання з питань розроблення «Планів управління річковими басейнами», яке проводив Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Участь у навчанні взяли начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима та спеціалісти з використання водних ресурсів. Учасники заходу отримали інформацію про зміни, які відбуваються в процесі розроблення Планів управління річковими басейнами в умовах війни.


16 лютого 2022 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь в он-лайн зустрічі “Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату”. Організатором зустрічі є WWF – Україна за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку.

Під час зустрічі розглядались питання управління водними ресурсами у Баварії, відновлення річок та впровадження природоорієнтовних рішень напрямом «Вода» WWF – Україна. Заключним етапом стало обговорення шляхів впровадження візії через ПОР у водному секторі за методикою трьох горизонтів.

В заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, науки та бізнесу.


26 січня 2022 року

Сьогодні, 26 січня, фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у дистанційному навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» проведеному

Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Під час навчання розглянуті питання:
– перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати;
– звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту плану управління річковим басейном та стратегічна екологічна оцінка.


Наради, семінари / 2021 рік

16 грудня 2021 року
Як заповнити річну звітність по водокористуванню онлайн говорили на семінарі для водокористувачів

Фахівцями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено онлайн-семінар для водокористувачів з висвітленням питань подачі Звітів про використання води за 2021 рік.

Зокрема зазначено, що з 01 січня 2022 року вступають в силу зміни в частині форми подачі Звіту виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Держводагентства з накладенням кваліфікованого електронного підпису водокористувача. Насьогодні усі водокористувачі мають можливість подавати Звіти з водокористування онлайн із особистого кабінету у режимі 24/7.

До уваги водокористувачів представлена презентація з покроковим заповненням Звіту через Портал електронних послуг Держводагентства та наголошено про обов’язкову необхідність подачі звіту для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин, та:

●забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
●забирають воду для зрошення в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом зрошувального періоду);
●використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
●здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
●віднесені до галузі гідроенергетики;
●користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОДАННЯ ЗВІТІВ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ ЗА ФОРМОЮ №2ТП – водгосп (річна) за 2021 РІК В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ


15 грудня 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у черговому засіданні басейнової ради середнього Дніпра.

Під час засідання розглядались питання розробки окремих елементів Плану управління суббасейном середнього Дніпра та кроки на 2022 рік; проєкт Плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки та проєкт Плану заходів з реалізації державного інвестиційного проєкту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ на 2022 рік» по Міжрегіональному офісі захисних масивів дніпровських водосховищ.


14 грудня 2021 року у режимі відеоконференції під головуванням заступника басейнової ради річки Прип’ять Василя Азими відбулося чергове онлайн-засідання!

Сергієм Обрізаном – старшим науковим співробітником Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника висвітлено питання проблеми відродження малих річок Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. В результаті обговорення вирішено внести пропозиції до Програми діагностичного та дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод щодо пункту моніторингу за здійсненням контролю за вмістом пріоритетних і басейнових специфічних речовин на річці Прип’ять територія Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Михайло Химин – заступник директора з науково-дослідної роботи НПП «Прип’ять-Стохід» у своїй доповіді звернув увагу членів басейнової ради на стан русла річки Прип’ять нижче Вижівського водозабору в межах НПП «Прип’ять-Стохід» та заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого режиму та санітарного стану. Члени басейнової ради одноголосно вирішили звернутися до Державного агентства водних ресурсів України щодо виділення коштів для ГІС-моделювання басейну річки Прип’ять з метою комплексної оцінки гідрологічного та екологічного стану водно-болотних екосистем у регіоні, виділення на основі їх аналізу ключових місць для проведення елементів загальноекологічного моніторингу, критерії оцінки стану екосистем.

У ході онлайн-зустрічі розглянуто питання виконання Плану управління суббасейну річки Прип’ять, а саме визначення референційних умов та розробки типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять.

За результатами обговорення виділені головні водно-екологічні проблеми малих річок басейну річки Прип’ять та першочергові пріоритетні заходи щодо збереження та використання водних ресурсів річки Прип’ять.

Насамкінець, членами басейнової ради річки Прип’ять одноголосно затверджено План роботи басейнової ради річки Прип’ять на 2022 рік.


01-02 грудня 2021 року

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у загальнонаціональному обговоренні можливих шляхів адаптації України до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень в лісовому, водному та сільському господарстві.

В заході взяли участь широке коло зацікавлених сторін: представники центральних органів виконавчої влади, Міндовкілля, Мінагро, Держводагентсва, Держлісагентсва, водогосподарських організацій, представники громадських організацій та інші.

Метою обговорення було створення спільного бачення та дорожньої карти адаптації України до зміни клімату за допомогою природи.

Обговорювались питання про кліматичне майбутнє України та роль природи в ньому. Були визначені найгостріші проблеми в адаптації до зміни клімату та здійснено пошук найкращих шляхів для їх вирішення.


01 грудня 2021 року

1 грудня 2021 року працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у відеоконференції у рамках проекту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».

Під час заходу було розглянуто методичні рекомендації, які підготовлені командою фахівців щодо формування програми заходів до планів управління річковими басейнами, з урахуванням відповідного досвіду європейських країн.


11 листопада 2021 року

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем Азимою взяли участь в онлайн-конференції «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води», яку провів директор департаменту гідрогеології, управління водних ресурсів Ізраїлю Яков Лівшиц.

Організаторами онлайн-конференції є посольство Ізраїлю в Україні, МАШАВ і Управління водних ресурсів Ізраїлю спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.


10 листопада 2021 року

У форматі відео-конференції в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.


26 жовтня 2021 року

Відбулася нарада з питань стану дотримання пожежної та техногенної безпеки і цивільного захисту в апараті БУВР Прип’яті та дільницях управління. На нараді розглянуто результати позапланової перевірки Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Визначені заходи по усуненню виявлених порушень із забезпечення пожежної безпеки на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу БУВР Прип’яті та терміни їх виконання.

Також , було обговорено стан завершення підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та ряд інших виробничих питань.


26 серпня 2021 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада за участю заступників начальника управління, керівників дільниць та начальників відділів управління. В ході наради обговорювалися питання проведення інвентаризації водних об’єктів на території Житомирської області, виконання доведених завдань з поточного ремонту та догляду за меліоративними системами, дотримання вимог з охорони праці і пожежної безпеки на дільницях та ряд інших питань.


10 серпня 2021 року

Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії РОВР річки Рось. В засіданні взяли участь провідні науковці України, директори рибокомбінатів, представники водогосподарських організацій Вінницької, Київської та Черкаської областей, екологи та громадськість. На засіданні були напрацьовані заходи щодо покращення екологічної ситуації в басейні річки Рось


29 липня 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима взяв участь у пленарному засіданні 5-ої сесії Житомирської обласної ради VIII cкликання.

На розгляд депутатського корпусу винесено 49 питань, із них питання комунальної власності, погодження змін у статути комунальних підприємств, внесення змін у діючі програми та інше.

Ці та інші питання були ретельно опрацьовані на депутатських комісіях, проговорені та розглянуті в сесійній залі.

Злагоджена робота призвела до прийняття конструктивних рішень із винесених питань.


23 червня 2021 року заступник басейнової ради річки Прип’ять Василь Азима провів чергове онлайн-засідання!

Під час засідання розглядалось питання впливу роботи суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання і водовідведення на екологічний стан річок та основні забруднювачі в суббасейні Прип’яті. Заслухавши інформацію члени басейнової ради рекомендували БУВР Прип’яті, БУВР Західного Бугу та Сяну, Регіональним офісам водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій та Тернопільській областях сприяти поширенню інформації щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну Прип’яті у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

З метою здійснення державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства вирішено продовжити практику надання переліку водокористувачів, які допустили забруднення поверхневих вод внаслідок скиду недостатньо-очищених зворотних вод територіальним органам Державної екологічної інспекції України, висвітлювати дану інформацію у засобах масової інформації та вебсайтах, залучати громадськість до управління водними ресурсами і забезпечувати підтримку громадських ініціатив.

В ході проведення засідання було обговорено питання взаємодії під час проходження повені та дощових паводків у 2021 році та прийняття управлінських рішень щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах в басейні річки Прип’ять. Рекомендовано Міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в суббасейні річки Прип’ять забезпечити встановлення оптимальних режимів роботи водних об’єктів за періодами року та своєчасне їх коригування у відповідності до водогосподарської обстановки.

Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, представив проєкт Плану управління ризиками затоплення у межах району басейну річки Дніпро на 2023-2030 роки та описав подальші дії на шляху до його затвердження.


27 травня 2021 року

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у третьому етапі он-лайн навчання з курсу «Плани управління річковим басейном», організованому Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Експерт з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс» Олексій Ярошевич розповів про перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення.

Радник Міністра фінансів України Ірина Овчаренко та начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик висвітлили питання економічного аналізу водокористування.


22 квітня 2021 року

В Житомирській облдержадміністрації відбулась селекторна нарада з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року.

Україна входить в пожежонебезпечний сезон, температурні показники зростають, тому майже щодня фіксується все більше осередків займання і закликав усіх присутніх до комплексного підходу щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду, а саме проводити просвітницькі заходи серед населення та відпрацьовувати механізми вчасної локалізації та ліквідації осередків займання.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з підрозділами тісно працюють над координацією дій, аби запобігати, при виникненні максимально швидко локалізувати та подолати наслідки пожеж, у першу чергу на землях водного фонду.

Загалом на меліоративних системах зарегульовано 627,8 тис.м. куб. води, розроблений порядок яким передбачено подачу води по каналах для гасіння пожеж у місцях можливого загорання торф’яних масивів, створені аварійні бригади та здійснюється контроль виконання режимів роботи водосховищ, ставків та інших водних об’єктів.

В засіданні селекторної наради взяв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


25 березня 2021 року

Начальник управління Василь Азима та працівники БУВР Прип’яті взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації. Навчання проводилось Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, що перебуває в сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у форматі онлайн конференції.

Під час конференції розглядались питання основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел та картування системи моніторингу, результати програм моніторингу, підготовки загальної характеристики поверхневих, підземних вод та зон (територій), які підлягають охороні.

Після навчання працівників БУВР Прип’яті чекає обов’язкове тестування з тем, що розглядалися.


03 березня 2021 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем Азимою взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Навчання проводилось на виконання доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участю провідних спеціалістів Держводагентства та експертів, які здійснюють методологічну підтримку на відповідність вимогам Водної Рамкової Директиви ЄС.

Під час проведення першого етапу навчання були висвітлені наступні питання:

-мета та цілі розробки ПУРБ;
-підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів;
-визначення зон (територій), які підлягають охороні, та їх картування.


18 лютого 2021 року

Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь в on-lin семінарі під головуванням Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха на тему «Очищення господарсько-побутових стічних вод малих населених пунктів. Впровадження сучасних технологічних рішень».

Учасники семінару обговорили актуальні питання очистки та відведення зворотних вод населених пунктів, тенденцій та технологій в цій галузі.

Відмічалось що існує проблема відсутності очисних споруд каналізації, передусім, у сільського населення з чисельністю менше 2000 чоловік та частини міського, а існуючі очисні споруди працюють неефективно. У зв’язку з чим необхідно передбачити державну підтримку у фінансуванні робіт по заміні (реконструкції) діючих систем водопостачання, впровадження в сільській місцевості високоефективних, низько затратних модульних універсальних очисних систем для природних, стічних і зворотних вод.


Наради, семінари / 2020 рік

22 грудня 2020 року

Під головуванням заступника басейнової ради річки Прип’ять Василя Азими відбулося чергове онлайн-засідання.

Під час засідання розглядалось питання розробки окремих елементів плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять у 2020 році та кроки на 2021 рік. Результатом розгляду даного питання було вирішено продовжити розробку елементів ПУРБ відповідно до План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра затвердженим наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.11.2020 №313. Присутні були ознайомлені з розробкою Програми моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять.

В ході проведення засідання члени басейнової ради проінформовані про основні проблеми малих річок суббасейну річки Прип’ять та реалізацію програм і проєктів органів місцевого самоврядування, спрямованих на покращення екологічного стану водних ресурсів. З метою недопущення забруднення поверхневих водних об’єктів було вирішено звернутись до підприємств, що експлуатують очисні споруди каналізації про розроблення заходів щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих концентрацій та посилити роботу БУВРів та РОВРів щодо залучення коштів на виконання робіт по покращенню екологічного стану водних ресурсів.

Георгій Веремійчук – Національний екологічний центр України представив інформацію щодо проєкту Річкового шляху Е40. Присутні підтримали рішення рекомендувати проходження Проєктом процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

Наостанок, учасники засідання узгодили план роботи басейнової ради на наступний рік.


21 грудня 2020 року

На виконання доручення Держводагентства Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип'ять проведено онлайн-навчання з суб'єктами декларування, на якому розглянуто питання щодо недопущення порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції".


18 грудня 2020 року

За ініціативи проєкту Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства відбувся он-лайн семінар щодо результатів розробки ПУРБ Дніпра.

Онлайн захід пройшов за участю представників Європейського Союзу, EUWI +, Міністерства захисту довкілля та охорони природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України. Керівник та фахівці БУВР Прип’яті долучились до семінару та ознайомились з презентаціями щодо роботи EUWI + та українських експертів.

Під час семінару присутні були ознайомлені із основними результатами та важливими питаннями, пов’язаними з розробкою ПУРБ та управлінням водними ресурсами, результатами скринінгу та громадських консультацій.

Результати цієї роботи є складовою частиною імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері якості води та управління водними ресурсами.


16 грудня 2020 року

Впроваджуємо Е-звітність державного обліку водокористування

Результатом виконання головних пріоритетних цілей Держводагентства на 2020 рік є початок впровадження Е-звітності державного обліку водокористування.

16 грудня Держводагентством, Міндовкіллям та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, з метою освоєння фахівцями водогосподарських організацій навиків ведення державного водообліку в електронному форматі, проведено онлайн-семінар у якому прийняли участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, які безпосередньо здійснюють ведення державного обліку водокористування.

Учасників семінару ознайомлено з проєктом наказу Міндовкілля «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

Було наголошено, що із запуском модуля подання онлайн-звіту спрощується існуюча процедура паперових звітів, що дозволить водокористувачам зекономити час і кошти на логістиці.

Наразі подання звітів про використання води за формою № 2 ТП-водгосп (річна) за 2020 рік можливе як через портал електронних послуг: https://e-services.davr.gov.ua, з накладанням кваліфікова-ного електронного підпису чи печатки, так і на паперових носіях в термін до 01 лютого 2021 року.


12 листопада 2020 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима провів нараду з начальниками структурних підрозділів де наголосив , що водна галузь продовжує змінюватися відповідно до вимог сучасного сьогодення Цьогоріч найважливішим етапом оновлення Басейнового управління водних ресурсів стала реорганізація підвідомчих організацій — міжрайонних управлінь водного господарства. Адже стара структура не відповідала викликам сьогодення. Саме реорганізація у сучасних умовах необхідна та неминуча. Оскільки лише діючи раціонально, можна впроваджувати державну політику у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

БУВР Прип’яті провело реорганізацію, ставши єдиним цілісним механізмом, із ще більшою злагодженістю в роботі структурних підрозділів. Подібні заходи дозволяють не лише прискорити та полегшити прийняття рішень щодо регулювання водного господарства в басейні Прип’яті на території Житомирської області, а й чутливіше реагувати на потреби громад, що безпосередньо пов‘язані з водними об‘єктами. Не розпорошувати ресурси, а чітко їх спрямовувати.

На нараді розглянуто питання щодо подальшої роботи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять після приєднання реорганізованих управлінь та створення дільниць: Житомирської , Бердичівської, Радомишльської , Олевської, Пулинської, Новоград-Волинської , та їхня взаємодія і співпраця з апаратом БУВР Прип’яті. До начальників дільниць були доведені робочі завдання та пріоритети виконання державної політики у сфері розвитку водного господарства.

Обговорюючи поточну діяльність підрозділів, начальник управління Василь Азима наголосив, що темпи модернізації роботи дільниць потребують прискорення. Особливу увагу приділив результатам роботи. Також розглянуто ряд інших питань.


24 вересня 2020 року

Начальник управління Василь Азима та спеціалісти з водних та економічних питань Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилися до онлайн-семінару «Економічний аналіз водокористування для підготовки планів управління річковими басейнами: приклад Дніпра та Дону», що відбувався в рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» та за підтримки Держводагентства.

Експерти та фахівці Державного агентства водних ресурсів інформували про необхідність впровадження економічних моделей в управління водними ресурсами та готовність до розробки економічного аналізу водокористування Планів управління річковими басейнами.

Учасники семінару розглянули та обговорили новітні підходи та алгоритм дій з підготовки написання розділу «Економічний аналіз водокористування» ПУРБ.

Подібні семінари прискорюють вирівнювання водного сектору 🇺🇦 України з Європейськими стандартами


18 вересня 2020 року

Начальник БУВР Прип‘яті Василь Азима прийняв участь в онлайн-засіданні Басейнової ради середнього Дніпра та громадських консультаціях щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну середнього Дніпра у процесі підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та у рамках проєкту EUWI+ «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства»


03 вересня 2020 року

Відбулось позачергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять до якого долучився Голова Держводагентства Валентин Шліхта, який акцентував увагу присутніх на дотриманні норм Водної Рамкової Директиви щодо підготовки Планів управління річковими басейнами.

Валентин Шліхта наголосив, що на сьогоднішній день головним у водогосподарській галузі є перехід на інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом, що передбачає собою баланс трьох ключових складових: економічних, соціальних та екологічних цілей, а також закликав членів басейнової ради стати основою для забезпечення комунікації усіх зацікавлених сторін для досягнення спільної мети.

Під час засідання розглядалось питання проведення громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип’ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

Експерти з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс» Олексій Ярошевич, Наталя Люта, Катерина Мудра ,Олена Никифорук та Олена Марушевська ознайомили присутніх з головними водно-екологічними проблемами суббасейну річки Прип’ять.

У суббасейні річки Прип’ять знаходяться два міста, кількість жителів яких перевищує 100 тис.- це м. Рівне та м. Луцьк, які формують 37 % органічного навантаження на поверхневі води. Найвище навантаження забруднення біогенними елементами спостерігається у басейнах малих річок – Турія, Стохід, Стир, Горинь та Уж, де надлишок нітрогену у грунті перевищує 100 кг N/га. У суббасейні Прип’яті 3 підприємства ( КП «Луцькводоканал», УВКГ м. Славута, ТОВ «ПКПФ-Україна» смт. Понінка Полонський р-н) сумарно за рік відводять 26 кг сполук нікелю, який входить до списку пріоритетних речовин. Високий показник застосування пестицидів, який перевищує 3 кг/га відзначається у Теофіпольському районі Хмельницької області та Туріївському районі Волинської області.

Майже 50 % виділених масивів поверхневих вод є істотно зміненими, з них 119 МПВ зарегульовано водосховищами і ставками, 93 МПВ зазнали як спрямлення, так і зарегульованості і 304 МПВ зазнали спрямлення русла. Серед 418 річок суббасейну лише 104 річки не зазнали жодних гідроморфологічних змін.

Зони, які підлягають охороні, займають 33 % території суббасейну. Всього визначено 1172 зони, з них 33 об’єкти Смарагдової мережі, 1027 питних водозаборів та 112 офіційно визначених місць рекреації.

Також було зазаначено, що мета економічного аналізу водокористування показати економічний розвиток басейну річки, включаючи оцінку сучасного водокористування, та оцінити рівень відшкодування витрат на послуги водопостачання для різних секторів економіки відповідно принципу «забруднювач платить».

Учасники онлайн-засідання погодились з визначеними водно-екологічними проблемами:

- забрудненням органічними речовинами;
- забрудненням біогенними елементами;
- забрудненням небезпечними речовинами;
- гідроморфологічними змінами;
- забрудненням побутовими відходами;
- зміною клімату.

Під час обговорення вирішено сприяти поширенню інформації та залучити всі заінтересовані сторони суббасейну річки Прип’ять до заповнення анкет у термін до 15 вересня 2020 року.

Марія Шпанчик - начальник відділу адміністрування водного кадастру та моніторингу вод Держводагентства представила проект програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять та наголосила, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 року № 758 затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, згідно якого в Україні запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.

Обговорені основні критерії щодо вибору масивів поверхневих вод для включення до програми діагностичного моніторингу. Проєктом Програми у суббасейні Прип’яті охоплено 32 МПВ, що становить 3,1 % від визначених на 35 пунктах спостережень.

За результатами обговорення внесені пропозиції додати до програми діагностичного моніторингу здійснення контролю МПВ за вмістом радіонуклідів цезію -137 та стронцію -90.

Засідання басейнової ради відбувалось під головуванням заступника голови басейнової ради Василя Азими та пройшло у теплій та дружній атмосфері однодумців, які націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану річки Прип'ять.


02 вересня 2020 року

В Житомирській обласній державній адміністраціі відбулась нарада щодо ефективного використання державного майна, що перебуває на балансах територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в якій прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима. В ході наради розглядались пропозиції щодо ефективного використання державного майна, що перебуває на балансах установ, підвищення ефективності управління державним майном шляхом включення об'єктів державної власності до переліків об'єктів, що підлягають приватизації та запровадження скоординованого механізму контролю за ефективністю використання державного майна


31 липня 2020 року

У приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять начальник управління Василь Азима провів нараду з керівниками підвідомчих організацій.

Головними, винесеними на порядок денний, були питання : продовження роботи по розробці Планів управління річковим басейном суббасейну річки Прип’ять та середнього Дніпра ; організація роботи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні річки Прип’ять; виконання заходів щодо забезпечення ефективного функціонування водогосподарського комплексу Житомирської області у серпні-грудні 2020 року .

Також обговорювалися питання щодо ефективного використання майна, передачі об’єктів міжгосподарської інженерної інфраструктури, наявність і використання матеріалів аварійного запасу міжрайонними управліннями водного господарства та експлуатаційними дільницями , економічні питання та питання оформлення дозволів на спецводокористування тощо.

Особливу увагу приділили завершенню реорганізації міжрайонних управлінь водного господарства.


Наради, семінари / 2019 рік

24 грудня 2019 року

З метою забезпечення ефективної зайнятості працівників, посилення їх мотивації до високопродуктивної, якісної та професійної роботи начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками та економістами підвідомчих управлінь. На нараді розглянута організаційна структура та штатні розписи на 2020 рік. Також обговорено ряд інших питань.


17 грудня 2019 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада БУВР Прип’яті, під час якої розглянуто виконання водогосподарськими організаціями БУВР Прип’яті пріоритетів діяльності у 2019 році, забезпечення ефективного використання виділених коштів та намічені заходи щодо подальшої підготовки меліоративних систем до роботи у 2020 році.

У нараді прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

Під час засідання наради було заслухано керівників водогосподарських організацій.


10-11 грудня 2019 року

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з керівником Василем Азимою долучилися до роботи семінару River Basin Management Plan з питань розробки Плану управління річковим басейном Дніпра, який організований у рамках проекту «Водна ініціатива плюс для Східного партнерства» у м.Київ.

Проект допомагає Україні та п’яти іншим країнам Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдові) реформувати галузь управління водними ресурсами відповідно до стандартів ЄС, приділяючи особливу увагу транскордонним річковим басейнам, задля покращення якості води в довгостроковій перспективі ї її доступності для всіх.

У перший день семінару присутні обговорили основні кроки щодо підготовки Планів управління річковими басейнами в Україні.

Експерти проекту EUWI+ представили присутнім результати роботи в написанні елементів Плану управління річковим басейном Дніпра, а саме:

  • Результати до розділу 1 ПУРБ щодо загальної характеристики басейну та визначення масивів поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 2 ПУРБ щодо основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 5 ПУРБ щодо строків досягнення екологічних цілей для поверхневих та підземних вод.

11 грудня на порядку денному було обговорення економічного розвитку території басейну Дніпра, організація громадських консультацій, їх важливість та форми.

Крім того у рамках Проекту проводиться фінансування для модернізації водної галузі, зокрема, забезпечення лабораторій сучасним обладнанням для аналізу води за вмістом пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше завдають шкоди водному середовищу та здоров'ю людини.

На сьогодні Держводагентсвом для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 3 базових лабораторій в Україні.

У 2020 році до програми моніторингу буде включено 3,1 % масивів поверхневих вод.

Отримані на семінарі знання будуть використані для наступних кроків з розробки елементів Плану управління річковим басейном.


22-23 жовтня 2019 року

Представники БУВР Прип’яті прийняли участь у семінарі “Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад’’. Семінар проводився у рамках проекту Євросоюзу «Європейська водна ініціатива для країн східного партнерства».

На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

Детально Голова Держводагентства зупинилася на покроковій реалізації планів управління річковими басейнами через роботу басейнових рад. Окреслила основні методи співпраці басейнової ради із управліннями водних ресурсів у межах басейнів та очікувані результати.

Під час семінару розглядалися питання залучення зацікавлених сторін, комунікація та громадські консультації при розробці ПУРБ.

Також відбулася практична сесія - робота в групах, присвячена аналізу діючих регламентів та внутрішнього розпорядку Басейнових рад і підготовці порядку денного засідання Басейнової ради.


26 вересня 2019 року.

Представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у роботі семінару щодо підвищення обізнаності та оцінки процесу впровадження і моніторингу досягнення водних Цілей Сталого Розвитку, який проводиться за ініціативи Глобального водного партнерства України.


24 вересня 2019 року.

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у нараді в Житомирській обласній держаній адміністрації з питань підготовки до проведення Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь.


12 вересня 2019 року на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства в смт. Нові Білокоровичі відбулася нарада водогосподарників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, під час якої розглянуто ефективне та раціональне використання коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2019 рік за бюджетною програмою КПКВ 2407050 « Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» міжрайонними управліннями водного господарства та хід підготовки водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2019 - 2020 років. Підведені підсумки проведеного аналізу використання основних фондів управліннями водного господарства та обговорені завдання щодо проведення роботи з передачі міжгосподарських меліоративних фондів на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам.

Також начальники управлінь водного господарства доповіли про підготовку до проведення акції «Чистий берег».


30 липня 2019 року під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулося засідання колегії БУВР Прип’яті, під час якого розглянуті аспекти водного менеджменту у водогосподарських організаціях та визначені основні завдання на ІІІ квартал 2019 року, розглянуто хід проведення аналізу використання основних фондів в управліннях водного господарства БУВР Прип’яті, а також перспективи впровадження системи виконання робіт на основі аутсорсингу, намічені заходи щодо підготовки міжрайонних управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.


28 травня 2019 року

начальником БУВР Прип’яті Василем Азимою проведена нарада з керівниками підвідомчих організацій по підсумкам колегії Держводагентства.

Розглянуті питання щодо розробки плану управління суббасейном річки Прип'ять, про здійснення моніторингу поверхневих вод та діяльність басейнової ради річки Прип'ять .

Особлива увага була приділена проблемним питанням у сфері управління водними ресурсами.


18 квітня 2019 року

відбулося засідання колегії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять. В колегії взяли участь начальники відділів БУВР Прип'яті, керівники міжрайонних управлінь водного господарства, головні інженери та начальники дільниць .

Підведені підсумки виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип′ять у І кварталі 2019 року та визначили завдання роботи на ІІ квартал 2019 року.

Було прийнято ряд організаційних рішень, зокрема:

забезпечення виконання комунікативного плану у водній сфері БУВР Прип'яті на 2019 рік;

продовження виконання завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном;

стан впровадження елементів пілотного проекту щодо підвищення рівня заробітної плати у водогосподарських організаціях БУВР Прип’яті;

ефективне використання техніки та механізмів;

завершення підготовки меліоративних систем до роботи у вегетаційний період 2019 року до 01.06.2019 року;

забезпечити проведення заходів до Дня довкілля.


16-18 липня 2019 року фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять приймали участь у семінарі проведеному представниками США для українських водників у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Обговорено досвід вирішення складних питань управління водними ресурсами у США, що потребують зацікавлених сторін, а також розробці плану залучення стейкхолдерів та стратегій, що можуть бути використані в українських реаліях до управління водними ресурсами для досягнення ефективного водного менеджменту.

Регіональний науковий радник і координатор Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представник Геологічної служби США Ніколас Аумен, представник Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі Роман Фердінанд поділились ключовими умовами ефективної участі стейкхолдерів на ранніх стадіях процесу при прийнятті рішень на особистому досвіді на прикладі «Відновлення Еверглейдс» - водно-болотних угідь міжнародного значення, біосферного заповідника, що у Південній Флориді США.

У свою чергу водогосподарники мали можливість на практиці самостійно виробити план залучення стейкхолдерів у процесі прийняття кінцевих рішень на конкретних прикладах, поділились змінами які відбуваються у водній сфері відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами і ролі басейнових рад при підготовці планів управління річковими басейнами та отримали позитивні відгуки від представників США.

Семінар був цікавим та пізнавальним як для українських водників так і представників США з вдалим поєднанням науково-теоретичної і практичної частини.


14 березня 2019 року

в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять начальником управління В.Азимою проведена нарада – семінар за участю  заступників та спеціалістів з питань водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства.

Були розглянуті та обговорені питання роботи водогосподарських організацій щодо управління водними ресурсами в умовах переходу на басейновий принцип управління.


6 березня 2019 року

на базі Олевського МУВГ відбулася колегія Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на якій були присутні члени колегії, начальники відділів БУВР Прип’яті та керівники підвідомчих організацій. На колегії обговорювались пріоритети діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році та забезпечення виконання плану власних надходжень для сталого функціонування водогосподарського комплексу Житомирської області.

Голова колегії В.Азима ще раз наголосив на завданнях поставлених на колегії Держводагентства, яка відбулася 1 березня 2019 року в м. Житомирі, зупинився на ролі міжрайонних управлінь водного господарства у виконанні пріоритетів діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році, зокрема, участі управлінь у виконанні завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном.

Керівники міжрайонних управлінь водного господарства інформували про хід забезпечення виконання пріоритетів діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році. Було представлено інформацію про підготовку до пропуску весняного водопілля, необхідності поповнення аварійного запасу матеріалів, а також підготовку до проведення екологічних заходів, зокрема, Всесвітнього дня води, Дня довкілля, Всесвітнього дня чистих берегів та взяття участі у Днях річок, про співпрацю з місцевими органами виконавчої влади щодо виділення коштів місцевого бюджету на потреби водного господарства, та інших питаннях водної сфери.


27 грудня 2018 року

В Бердичівському міжрайонному управлінні водного господарства начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками підвідомчих організацій про підсумки роботи колегії Держводагенства , що відбувалась 20 грудня 2018 року та покращення роботи експлуатаційних дільниць. Також відбулась зустріч з колективом управління.


18 вересня 2018 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада водогосподарських організацій Житомирської області у якій прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства.

Під час наради розглянуто наступні питання:

виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у 2018 році;

заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років;

хід виконання плану поточного ремонту меліоративних об’єктів організацій БУВР Прип’яті у 2018 році;

реорганізація управлінь водного господарства.

В результаті визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018-2019 роках, обговоренно виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства.



24 липня 2018 року

під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулася нарада обласного управління водних ресурсів, під час якої підведені підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу Житомирської області за І півріччя 2018 року, визначені заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років, розглянуто стан реорганізації управлінь водного господарства та намічені заходи щодо забезпечення сталого функціонування підвідомчих організацій облводресурсів у ІІІ кварталі 2018 року.

У нараді прийняли участь заступник начальника облводресурсів, начальники відділів та гідрогеолого - меліоративної партії облводресурсів, начальники управлінь водного господарства.

На нараді були підведені підсумки роботи підвідомчих організацій за І півріччя 2018 року щодо управління водними ресурсами, експлуатації водогосподарських об’єктів та визначені першочергові завдання облводресурсів на ІІІ квартал 2018 року, а саме: завдання з управління водними ресурсами, завершення виконання основних завдань доведених наказом облводресурсів від 02.02.2018 року №13, про підготовку водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період, ефективному використанні бюджетних коштів та транспортних засобів, а також своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства та інше.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.



03 травня 2018 року

під головуванням начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Василя Азими відбулося засідання колегії обласного управління водних ресурсів, на якому розглядалися питання:

- щодо пропуску повені 2018 року;

- виконання поточного ремонту за 4 місяці 2018 року згідно наданого на затвердження переліку об’єктів поточного ремонту відповідно до доведених лімітів фінансування на 2018 рік;

- про зміну організаційної структури водогосподарських організацій Житомирського облводресурсів.

У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства.

Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.



19 лютого 2018 року

У приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада , яку проводив начальник управління Василь Азима по підсумках колегії Держводагенства, що відбулася у м.Дніпро 15 лютого 2018року.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.



24 січня 2018 року

У приміщенні Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася нарада, яку проводив начальник Житомирського обласного управління водних ресурсів Василь Азима.

У роботі наради прийняли участь заступник начальника, начальники відділів облводресурсів, начальники управлінь водного господарства та гідрогеолого - меліоративної експедиції.

На нараді розглядались питання: - про оптимізацію структури управлінь водного господарства; - розгляд та удосконалення штатних розписів управлінь водного господарства, а також визначення обсягів видатків з Державного бюджету на 2018 рік.