Дні водних ресурсів та довкілля 2024 рік

22 березня 2024 року

Щорічно 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році. Цьогоріч тематика Всесвітнього дня водних ресурсів: «Вода для миру».

У цей день – всі країни світу акцентують увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі та проводять заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів.

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів та провели 18 просвітницьких еко-уроків на тему «Вода для миру» в дошкільних закладах і гімназіях області з метою поглибити знання дітей про значення води, виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів, ощадливого використання води. На уроках були продемонстровані відеоролики «Річки України», «Про фосфати», «Як економно використовувати воду». Серед учнів були організовані конкурси малюнків на водну тематику. Також опубліковано 7 статей в засобах масової інформації про використання і відтворення водних ресурсів та їх цінність для людства.

За участі фахівців БУВР Прип’яті на базі Житомирського агротехнічного фахового коледжу відбулась конференція «Вода: проблеми та шляхи вирішення» присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів.

В ході проведених заходів висвітлювались питання щодо стану водних ресурсів, їх відтворенню та якості, які безумовно залежать від режиму їх використання. Система управління водними ресурсами вимагає істотного поліпшення, але вирішити проблеми річок без участі широких кіл громадськості, людей, які проживають саме на їх берегах, неможливо. Через ігнорування природоохоронних підходів до господарювання негативний вплив людської діяльності проявляється повсюдно. Часто економічні та споживацькі підходи до використання природних ресурсів переважають над екологічними. Широкого розмаху набуло будівництво на берегах водойм, інтенсивно продовжується їх забруднення стічними водами, тим самим річки та озера втрачають здатність до самоочищення. Все це впливає на якісний стан водних ресурсів.

Екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язаний з процесом зміни клімату. Вода є найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому розвиватимуться ці зміни.

Пам'ятаємо! Ресурси води не безкінечні, і наше здоров’я залежить від її кількості і якості! Шанобливе ставлення до води збереже нашу планету блакитною – з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами. Не будемо байдужими до свого майбутнього!


Дні водних ресурсів та довкілля 2023 рік

16 вересня 2023 року

«Міжнародний день чистих берегів» проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності. У 2023 році Міжнародний день чистих берегів відзначається 16 вересня.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Значних розмірів сягає тихоокеанська сміттєва пляма. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбереж – Міжнародного дня чистих берегів.

Метою акції є позитивні зміни екологічної свідомості нашого суспільства задля попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів та заради чистих і красивих берегів річок України та світу.

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять разом із небайдужою молоддю також долучились до екологічної акції та провели прибирання берегів річок Житомирської області, а саме річок Случ, Уж, Гуйва та Тетерів.

Проводити подібні акції передбачається і надалі, адже наші щоденні дії мають вплив на стан річок! Не залишайтесь осторонь, приєднуйтесь до нас, разом ми зробимо нашу Україну чистішою!


14 квітня 2023 року

Традиційно кожної третьої суботи квітня відзначається День довкілля. Започаткували це свято завдяки Всеукраїнській акції «Дерево – Життя» у 1999 році. Цього дня проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

День довкілля дозволяє нам оцінити стан навколишнього середовища і дає можливість з'ясувати роль людства у збереженні нашої планети. Витратити годину часу, щоб впорядкувати територію біля будинку, зменшити використання пластику, не смітити на вулиці – зовсім не важко, проте яку користь це принесе для навколишнього середовища!

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять щорічно долучається до цієї акції. Працівники управління прибирають території поблизу водних об’єктів та каналів, проводять роботи по очищенню від стихійних сміттєзвалищ берегів річок, упорядковують сквери, газони та квітники на територіях дільниць управління та висаджують дерева і кущі.

До участі у проведенні Дня довкілля залучаються небайдужі громадяни та учнівська молодь.
Будь-які зміни потрібно починати з себе!


22 березня 2023 року

Сьогодні у Всесвітній день води про важливість загального доступу до чистої води і численні загрози з якими стикається людство говорили на студентській конференції «Вода-джерело життя», яка відбулась в Житомирському агротехнічному фаховому коледжі за участі спеціалістів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Діана Палій, яка наголосила, що цьогорічний Всесвітній день води проходить під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі», а саме змін, які будуть спрямовані на вирішення проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство.

В представленій презентації начальниця відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Марина Шкльода акцентувала увагу на запроваджені системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства до стандартів законодавства Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами, які міститимуть аналіз стану басейну та чітку програму заходів для досягнення основної мети- доброго стану водних об’єктів, як поверхневих, так і підземних.

У своїх виступах викладачі та студенти коледжу представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охороні, проблемах водопостачання та впливу забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих вод і здоров’я людей, вплив воєнний дій на якість питної води, збереженні підземних вод, які є життєво важливим ресурсом та забезпечують майже половину всієї питної води у світі. Підземні води не тільки підтримують екосистеми, а також є важливим фактором адаптації до зміни клімату. Діяльність людини та мінливість клімату швидко збільшують тиск як на поверхневі так і на ресурси підземних вод.

Завідувачка відділення «Будівництво та цивільна інженерія» Наталія Пилипчук у заключному слові наголосила на прийнятті Урядом України Водної стратегії України на період до 2050 року, яка гарантує забезпечення рівного доступу до якісної і безпечної для здоров’я людини питної води і належних санітарно-профілактичних заходів.

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості воду слід оберігати від забруднення і використовувати розумно, збалансувавши потреби людей і планети.

Бережіть воду – піклуйтесь про майбутнє!


22 березня 2023 року

Цьогоріч Всесвітній день води проходить під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі» - змін, які будуть спрямовані на вирішення проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство, тому Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять проведено ряд інформаційних компаній та екологічних акцій.

З метою виховання екологічно свідомого мислення українців в районних газетах Житомирської області були опубліковані 10 статей про важливість дбайливого ставлення до водних ресурсів.

З метою поширення екологічних знань серед дітей і учнівської молоді, виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів були проведені просвітницькі екологічні заходи в освітніх закладах області : відкриті уроки в закладах дошкільної освіти №2, №4 в м.Звягель, Суслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Орепівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Звягельського району та гімназії №6 в м.Звягель, проведено еколого-просвітницькі заходи в Радомишльській санаторній школі, Коростишівській загальноосвітній школі №9 ім. О.Ольжича, Малинській загальноосвітній школі №3, Гошівській філії Овруцького ліцею та Новобілокоровицькій гімназії, еко-уроки в ліцеї №15 м. Житомир та дошкільному закладі освіти с.Дубрівка.

На базі Житомирського агротехнічного фахового коледжу відбулась конференція «Вода – джерело життя» присвячена Всесвітньому дню води в якій прийняли участь фахівці БУВР Прип’яті.

Спеціалісти Басейнового управління взяли участь в особливому марафоні, який проводився за сприянням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України спільно з програмою ЄС «EU4Environment - Водні ресурси та дані про навколишнє середовище» EU4Environment - Water and Data.

Також була проведена екологічна акція по прибиранню території біля природного джерела, пойма р.Мика, в лісовому масиві поблизу м.Радомишля.


14 березня 2023 року
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДІЙ ПРОТИ ГРЕБЕЛЬ.
ДЕНЬ ДІЙ НА ЗАХИСТ РІЧОК, ВОДИ І ЖИТТЯ.

Міжнародний день дій проти гребель (International Day of Action Against Dams) або Міжнародний день річок (Day of Action for Rivers) започаткований у 1997 р., проводиться за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок» (США).

У березні 1997 року в місті Курітіба (Бразилія) відбулася Перша міжнародна конференція проти будівництва великих гребель, на якій було ухвалено щороку 14 березня відзначати як день боротьби з греблями на захист Річок, Води і Життя.

Конференція запропонувала всі акції здійснювати під гаслом: «Хай вода несе життя, а не смерть!» і закликала уряди, міжнародні агентства та інвесторів встановити мораторій на будівництво великих гребель, поки не буде виконано міжнародну незалежну експертизу проектів їх будівництва, а також не визначено компенсований збиток людям і природі.

Цей день започатковано з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також проведення просвітницької роботи з роз’ясненням впливу гребель на річкові екосистеми.


Дні водних ресурсів та довкілля 2022 рік

17 вересня 2022 року
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, незважаючи на збройну агресію російської федерації проти України долучився до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів», який щороку відбувається у треті вихідні вересня.

За погодженням з місцевими військовими адміністраціями фахівці Радомишльської дільниці ініціювали екоівент та розчистили від сміття, спільно з небайдужими мешканцями міста Радомишль, улюблене місце відпочинку- річку Тетерів у межах м. Радомишль та м. Коростишів, річку Норинь у м. Овруч та водоохоронну зону Карабачинського водосховища, що на річці Здвиж.

Із залученням місцевих громад, учнівської молоді фахівцями Новоград-Волинської дільниці прибрано від сміття узбережжя річки Случ, Церем та Смолка у межах міста Новоград-Волинський.

Прибрані колективом Пулинської дільниці узбіччя річки Тня та водоохоронну зону ставу «Цегельний» у смт. Пулини.

Олевською дільницею проведено екотолоку на берегах річки Уборть у межах м.Олевськ та смт.Ємільчине.

Чистішими стали береги річки Гнилоп’ять та Гуйва завдяки колективу Бердичівської дільниці та небайдужим громадянам міст Бердичів та Андрушівка.

Не залишились осторонь від участі в екологічній акції фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, які змушені були евакуюватись з Донеччини, території активних бойових дій та знайти свій прихисток на Житомирщині.

Спільними зусиллями колективу управління, небайдужими громадянами, місцевими органами влади близько 165 мішків побутового сміття було зібрано з 20 кілометрів берегової лінії річок, водойм та каналів Житомирщини.

«Ми сподіваємось, що такі екологічні акції сприяють підвищенню екологічної культури, направленої на збереження довкілля для майбутніх поколінь»,- зазначив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

Наразі водогосподарники Житомирщини планують і надалі проводити подібні акції, адже наші щоденні дії мають вплив на стан річок. Тож слідкуйте за новинами!


17 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

Щорічно, у 3-ті вихідні вересня більшість країн світу проводять екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів". Захід започатковано у 1986 році як спосіб привернути увагу до забруднення водних ресурсів світу і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Ці вересневі заходи мають традиційний щорічний характер. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів з метою запобігання забрудненню побутовими відходами водних ресурсів.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять не залишається осторонь і планує провести екологічні акції із залученням місцевих громад, учнівської молоді, небайдужих громадян з прибирання узбережжя річок Тетерів та Кам’янка у м. Житомир; Случ та Церем у межах міста Новоград-Волинський; Уж у межах м. Коростень, річки Уборть у межах смт. Ємільчине та Жерев м. Олевськ; водоохоронних зон Карабачинського водосховища на річці Здвиж.

Очікуваним результатом заходу є підвищення екологічної культури сучасної людини спрямованої на збереження у доброму екологічному стані водних ресурсів для майбутніх поколінь!


5 червня 2022 року

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне й благополучне майбутнє.

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять також долучились до відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища та прибрали від сміття береги річок та водойм, провели еко-просвітницькі заходи. З метою виховання учнівської молоді до дбайливого ставлення до природних ресурсів, провели конкурс малюнків серед учнів 5 класу Гульської ЗОШ та 10 класу Новоград-Волинської ЗОШ № 10 на тему «Вода - безцінний дар» та прийняли участь у загальноміській толоці смт. Пулини. Приведено в естетичний стан території дільниць.


16 квітня 2022 року

Колективом Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять до Дня довкілля проведено благоустрій територій виробничих баз, упорядкування газонів та квітників на територіях дільниць, підрізання дерев, очищення водних джерел та прибирання від сміття берегів водойм і річок


24 березня 2022 року

Попри не просту ситуацію в країні колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучився до загальноміської толоки #Чистий День.

Загальними зусиллями з громадою міста прибрано від сміття береги річки Тетерів. ‼️Наразі толока триватиме впродовж 24-26 березня, тож підтримуємо заклик долучатись усіх небайдужих до прибирання прибудинкових територій, скверів, парків та берегів річок.


Дні водних ресурсів та довкілля 2021 рік

На Житомирщині стартував екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів»!

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять розпочав свій ранок з користю для себе та довкілля. Близько 60 мішків побутового сміття зібрано з 2,0 кілометрів берегової лінії річки Кам’янка, притоки річки Тетерів від проспекту Миру до вул. Короленка.

«Екологічні акції- це підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь і нам дуже приємно, що провівши декілька годин активного відпочинку на березі річки в широкому колі однодумців ми отримали такі вагомі результати»-зазначив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

До колективу управління долучилась свідома молодь, небайдужі громадяни.

За підтримки Житомирської міської ради все зібране сміття було відсортоване та вивезене на санкціоноване сміттєзвалище, а усім мешканцям міста залишилось лише насолоджуватись краєвидом та просто гуляти з дітками поблизу прибраних річок та водойм.

Доволі успішно екологічна акція проведена на дільницях БУВР Прип’яті. Із залученням місцевих громад, учнівської молоді колективом Новоград-Волинської дільниці звільнено від сміття узбережжя річки Случ та Смолка у межах міста Новоград-Волинський.

Екотолоку за участі учнів Новобілокоровицької гімназії № 2 проведено на берегах річки Жерев, зоні відпочинку селян «Малодивлинському гранкар’єрі» та спільно з учнями Ємільчинської місцевої гімназії прибрано узбіччя річки Уборть.

Ініціювали екоівент та розчистили від сміття, спільно з небайдужими мешканцями міста Радомишль, улюблене місце відпочинку- річку Тетерів у межах м. Радомишль, річку Норинь у м.Овруч та водоохоронну зону Карабачинського водосховища що на річці Здвиж.

Прибрані колективом Пулинської дільниці та учнями опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів узбіччя річки Тня та водоохоронні зони ставів «Цегельний» та «Бровар» у смт. Пулини.

Наразі щоб змінити екологічну свідомість громадян, водогосподарники Житомирщини планують і надалі проводити подібні акції. Тож слідкуйте за новинами!


Міжнародний день чистих берегів відзначається у третю суботу вересня і проходить у всьому світі.

Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Цей захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Фахівці БУВР Прип'яті з метою виховання екологічної свідомості, дбайливого ставлення до довкілля, бережливого ставлення до водних ресурсів та підвищення екологічної культури регулярно проводять просвітницькі заходи в дошкільних та шкільних закладах освіти області.

13 вересня в 2-а класі школи №15 І-ІІІ ст. м.Житомира було проведено екологічний урок «Оберемо чисте майбутнє», було продемонстровано відеоролик «Чисті береги», а також обговорено питання екологічного стану р.Кам'янка, яка протікає неподалік школи, де діти часто проводять своє дозвілля. Також було проведено конкурс малюнка «Якою я хочу бачити свою річку».

14 вересня було організовано толоку по прибиранню берега р. Кам'янка.

В акції взяли участь 22 школярі, було очищено від сміття 1 км прибережної захисної смуги річки.


ПРОДОВЖУЄМО ВЕСТИ ЕКО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

З метою виховання екологічно-свідомої особистості щодо шанобливого ставлення до води фахівцями Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять постійно проводяться інформаційні заходи серед учнівської молоді.

І саме до «Міжнародного дня чистих берегів» учні 6-го «Б» класу Малинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 спільно з водогосподарниками здійснили подорож річками України та Житомирщини переглядаючи відеоролики та отримали корисну інформацію про стан водних ресурсів та в цілому довкілля, необхідність їх збереження. Особливо акцентували увагу на якісному стані річки Ірша, яка протікає саме у межах міста Малин.

На завершення учні школи своє бачення щодо чистих берегів річок та водойм відтворили на малюнках.

Проведені заходи спонукають ще з дитинства замислюватися про глобальні екологічні проблеми, зміни клімату та виховувати у собі правильне ставлення до навколишнього середовища, у тому числі й до водних ресурсів!


МАСШТАБНА ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять долучається до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, усіх небайдужих до проведення акції «Міжнародний день чистих берегів».

Міжнародний день чистих берегів проводиться у треті вихідні вересня і проходить по усьому світу. Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм, морів, океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять не залишається осторонь і планує провести екологічні акції із залученням місцевих громад, учнівської молоді з прибирання узбережжя річок Кам’янка у м. Житомир; Смолка, у місті впадіння у річку Случ у межах міста Новоград-Волинський; Тетерів у межах м. Радомишль; Норинь м.Овруч; Уж у межах м. Коростень, річки Уборть у межах м.Олевськ та смт. Ємільчине, водоохоронних зон Карабачинського водосховища на річці Здвиж та ставів «Цегельного» та «Бровар» у смт. Пулини.

Очікуваним результатом є залучення молоді та населення до екологічної акції, підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь!


#з_турботою_про_Землю

22 квітня відзначають міжнародний День Землі. Його можна сміливо назвати актуальним святом на нашій планеті.

Міжнародний день Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірним проблемам нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті.

Сучасна екологічна ситуація в світі та Україні загострюється з кожним днем. Забруднення атмосфери шкідливими викидами, тисячі тон сміття, знищення цілих екосистем через вирубування лісів, розорювання, будівництво, шкідлива радіація та випромінювання — далеко не повний перелік тих техногенних факторів, які негативно впливають на екологію.

І саме тому екологічне виховання визнане одним із найважливіших пріоритетів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

В рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, фахівці управління долучились до флешмобу Всесвітнього фонду природи WWF-Україна #з_турботою_про_Землю , організувавши відкриті уроки у 1-3 класах Суслівської загальноосвітньої школи Новоград-Волинського району; Іршанській ЗОШ Хорошівського району; Малинській ЗОШ № 3 та Гошівській філії ОЗО Овруцької ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1, збагативши знання учнів про екологію, бути екосвідомими і любити рідний край та жити в гармонії з природою.

Адже ми всі однаковою мірою відповідальні за планету!


17 квітня – День навколишнього середовища (День довкілля)

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. Цього ж дня була заснована - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2021 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 17 квітня.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

Проте ми з вами ніколи не повинні забувати, що охорона природи має для людини надзвичайно важливе значення. Але кожному із нас почати потрібно з себе, усвідомити, перш за все, відповідальність за залишене сміття, забруднену воду чи повітря, за нанесення непоправної шкоди природі. Особливо обурює необережне поводження з вогнем в екосистемах чи зумисне спалювання рослинних рештків. Адже при сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту, зникає корисна мікрофлора. Випалювання наносить пряму шкоду й здоров’ю людини.

Тож, шановні земляки, пам’ятаймо, що від наших дій може постраждати стан навколишнього середовища, як у рідній місцевості, так і в країні загалом.

Ми звертаємось до кожного мешканця Житомирщини з проханням пам’ятати про природоохоронні заходи.

Впевнені, що тільки спільними зусиллями зможемо зберегти красу та неповторність рідного краю.

Будьте свідомими громадянами! Бережіть природу!!!


24 березня 2021 року

Про дефіцит водних ресурсів говорили на студентській онлайн конференції «Вода – дефіцитна речовина», яка відбулась 24 березня з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів в Житомирському агротехнічному коледжі за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, викладачів та студентів коледжу.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Діана Палій, яка наголосила, що цьогорічна тематика конференції є дуже актуальною в сьогоденні. Проблема недостатньої кількості питної води з ХХ сторіччя розглядається як глобальна проблема сучасності. Населення планети стрімко зростає і при цьому зростає необхідність в чистій питній воді.

В Україні проблема нестачі води стоїть особливо гостро, оскільки наша держава – в числі країн Європи, що малозабезпечені водою.

В представленій доповіді «Розвиток водних ресурсів у контексті євроінтеграції» фахівцями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять акцентувалась увага щодо запровадження системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства до стандартів законодавства Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами.

У своїх виступах викладачі та студенти коледжу представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охороні, проблемах водопостачання та вплив забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих вод та здоров’я людей.

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості, воду необхідно раціонально використовувати та прикласти практичні зусилля щодо поглиблення суспільного розуміння, що наші щоденні дії мають вплив на стан водних ресурсів.


19 березня 2021 року

З нагоди відзначення Всесвітнього дня води та з метою поглиблення знань про значення води в житті людини, про проблеми забезпечення питною водою населення та виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять був проведений конкурс на кращий малюнок серед учнів першого класу загальноосвітньої середньої школи № 15.

Першачки активно прийняли участь у конкурсі, показавши своє бачення бережливого ставлення до води та отримали приємні подарунки.


17 березня 2021 року

Вода ‒ дуже цінний і водночас дуже вразливий ресурс через антропогенне навантаження та кліматичні зміни.и.

З метою привернення уваги до водних ресурсів та залучення молоді, за сприянням Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, 15 березня в дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Новоград – Волинського району Житомирської області був проведений урок присвячений Всесвітньому дню води, який цього року проходить під гаслом "Цінність води для кожного з нас".

Дітям продемонстрували відеоролики про дбайливе ставлення до річок, про раціональне використання води та проблеми, пов’язані із забрудненням водних ресурсів.


12 березня 2021 року

Всесвітній день води - це ще одна гарна можливість нагадати про величезну цінність води для нашого життя, саме «Цінність води для кожного з нас» є цьогорічною темою Дня води.

Діти – наше майбутнє! А добре майбутнє – здорове та екосвідоме покоління!

12 березня Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять проведено онлайн-урок в 1 класі загальноосвітньої середньої школи № 15 м. Житомира. Дітям розповіли про цінність водних ресурсів та про важливість шанобливого ставлення до води.

Під час онлайн - уроку обговорили правила поведінки біля водойм. Першачки взяли участь в конкурсі малюнка – «Значення води в житті людини».

Давайте разом формувати свідоме екологічне мислення задля збереження чистої води для нас, наших дітей та майбутніх поколінь!


11 березня 2021 року - 22 березня Всесвітній день води

Процеси змін клімату на екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою.

З метою поширення інформації серед населення, щодо простих кроків які може зробити кожен щодо шанобливого ставлення до води Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять вкотре ініціювало перед водокористувачами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вмістити у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги інформацію про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.


22 березня 2021 року
Всесвітній день води

Цьогорічною темою #WorldWaterDay є «Цінність води для кожного з нас».

Майже 97,5 % води на Землі замкнено в морях і океанах, і не придатне для використання. Прісна ж вода, в більшій мірі, зберігається в крижаних шапках. Таким чином, людям залишається лише невелика частина води, придатної для споживання.

Але ми використовуємо воду не тільки, щоб пити. Вона йде на підтримання чистоти, харчування, виробництва всього, починаючи від одягу та їжі до техніки та побутових речей. Все це — вагома причина, щоб почати контролювати споживання води.


Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять нагадує всім, про 11 ЛАЙФХАКІВ, ЯК ЗМЕНШИТИ СПОЖИВАННЯ ВОДИ:

- Вимикаючи кран під час чищення зубів, ти економиш 6 літрів води за хвилину
Це дуже простий і доступний, але дієвий спосіб — тримати споживання води під контролем. І стеж за станом кранів, щоб вони не протікали. Через те ще кран не до кінця закритий чи має протічку, може втрачатись до 60 літрів води, що уходять безпосередньо у стік щотижня.

- Кип’яти тільки те, що потрібно
Економ воду, гроші та енергію, підігріваючи стільки води, скільки ти збираєшся спожити зараз. Не витрачай марно зайве.

- Контролюй час у душі
За кожну хвилину, яку ти проводиш у душі витрачається до 17 літрів води. Тому встанови таймер на своєму телефоні, щоб контролювати час. Чи, як варіант, поки наносиш мило чи шампунь, виключай воду.

- Завантажуй пральну машинку на повну
Пральна машинка з повною завантаженістю витрачає менше води та електроенергії, ніж напівпорожня. А це значить менші рахунки.

- Інвестуй у сучасний туалет
У середньому одне домогосподарство промиває туалет 5000 разів на рік. Сучасні системи здвоєної промивки рятують величезну кількість води. Вони використовують всього 6 літрів за раз — або 4 зі зменшеним рівнем промивання. Це на 5-6 л менше ніж у туалетах старого зразка. Суттєва економія, чи не так?

  • - Їж менше м'яса
    Розведення тварин на м'ясо та молочні продукти потребує надмірного водопостачання. Обмежуючи кількість м'яса, яке ти їси, можна значно зменшити вплив людини на оточуюче середовище.

    - Готуй овочі на пару
    Приготування овочів на пару дозволить зменшити використання води і, в той же час, зберегти в продуктах більше вітамінів і поживних речовин. Якщо варите овочі, то спробуйте використати залишки води як смачний бульйон для супів. Або дайте їй охолонути і використовуйте для поливу квітів.

    - Зменшуй харчові відходи
    Для виробництва злаків, фруктів та інших продуктів потрібно багато води. Більше половини тонн харчових відходів та напоїв, що опиняються у сміттєвих контейнерах, можна було б з'їсти. До речі, врахуй, що купуючи менше непотрібних продуктів, можна заощадити значну суму сімейного бюджету.


Дні водних ресурсів та довкілля 2020 рік

19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

В Житомирі відбувся екоівент Міжнародний день чистих берегів - 2020 , який у цьому році проходив під егідою Міністра Міндовкілля Романа Абрамовського. Працівники апарату БУВР Прип‘яті разом з представниками Житомирської облдержадміністрації , місцевих органів влади та територіальних органів центральних органів виконавчої влади прибрали від сміття берег річки Кам‘янка. У прибиранні взяв участь в.о. Голови Державного агентства з управління зоною відчудження Андрій Пляцко. Еко-акції пройшли в усіх підвідомчих організаціях БУВР Прип‘яті. Зокрема , прибрані території біля річок Гнилоп‘ять, Случ, Уборть, Тня, Здвиж. Узбережжя річок Житомирщини стали ще більш привабливіші. Українські водойми гідні бути чистими!


19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

Не залишились осторонь та долучились до екоівенту Міжнародний день чистих берегів – 2020 члени Басейнової ради річки Прип’ять. Під керівництвом директора Житомирського районного дитячо-юнацького військово патріотичного клубу «Сатурн» Ігора Єпіфанцева та вихованців Центру допризовної підготовки очищено берег річки Гуйва вниз по течії від с. Скоморохи Житомирського району.


День довкілля в Україні відзначається щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

В цей день проводяться заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 18 квітня.


Дні водних ресурсів та довкілля 2019 рік

#Яприбрав_ТвояЧерга2

БУВР Прип’яті продовжує долучати небайдужу молодь до проблеми забруднення побутовими відходами водних об’єктів.

Так, спільними зусилями працівників Пулинського МУВГ, учнів Вацлавпільської гімназії та Пулинського професійного ліцею прибрано прибережно захисну смугу вздовж річки Тня, зібрано сміття біля водойми с. Ясна Поляна та навколо ставу цегельного заводу, який став улюбленим місцем відпочинку для мешканців смт. Пулини.

Чисто не там де прибирають, а там – де не смітять!


#Яприбрав_ТвояЧерга2

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує проведення еколого-просвітницьких заходів щодо екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів».

16 вересня працівниками БУВР Прип’яті був організований перегляд в навчальному закладі №15 м. Житомир відеоролику «Я прибрав – твоя черга -2 : змінимо майбутнє разом», а також разом з шкільною молоддю прибрано прибережно захисну смугу уздовж річки Кам’янка.


#Яприбрав_ТвояЧерга2

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів.

Працівники водогосподарських організацій БУВР Прип’яті долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок Уборть, Случ, Мика та навколо водойм із залученням місцевого населення, шкільної та учнівської молоді.


11 серпня 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у заходах з відзначення Дня Західного Бугу , що відбулися у місті Золочів.

Цей день об’єднав всіх небайдужих громадян, місцевих жителів, гостей , які могли долучитися до цього cвяткового дійства.

Саме такі заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та спонукають громадян до раціонального використання водних ресурсів, виховують відповідальне ставлення до чистоти річок та водойм.


7 липня 2019 року Міжнародний день Дніпра

«Саме з метою пропаганди серед людей бережного ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини засноване це свято, мета якого-привернути увагу українців до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам», - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників заходу.

Притоки головної водної артерії Європи та України протікають на Житомирщині. Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Дня Дніпра – 2019.

Важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

Захід розпочався із зариблення Дніпра цінними видами риби та феєричним перепливом Дніпра «Swim across Dnipro» у якому взяли участь понад 200 плавців різного віку і статі як аматорів так і професійних спортсменів.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять отримав перемогу у номінації «Глядацькі симпатії» у конкурсі «Сміття стає мистецтвом» у рамках компанії «Вода без PET– Дніпру respect!». Конкурс об’єднує людей басейну річки Дніпра у спільних заходах та плекає у них відчуття цінності та важливості збереження річок.

Усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу: послухати грандіозний концерт, відвідати пінну дискотеку та аква-містечко, навчитися малювати ебру та зробити шикарні світлини на фоні Дніпра та численних фотозон.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять крокує нога в ногу з екологічним гаслом «Чисте довкілля-чисте сумління!».


«Ми за чисту воду» під таким гаслом Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять продовжуються просвітницько-виховні заходи присвячені Міжнародному дню Дніпра

Понад 100 учнів загальноосвітніх шкіл № 23; № 7 № 6; № 28 м.Житомира та області під час літніх канікул у Комунальному підприємстві «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту «Дениші», який знаходиться на мальовничих берегах Тетерева, цікавились темами охорони навколишнього довкілля, річкою Дніпро і її притоками.

Позитивно вражає що більшість дітей не вперше чує про бережне ставлення до води, знають проблеми забруднення наших річок і водойм та спільно із викладачами шкіл неодноразово приймали участь в акціях екологічного спрямування, а також на практиці застосовують такі прості кроки до раціонального використання води, як «закрути міцніше кран, щоб не втік океан», закривають воду під час чищення зубів та намилювання волосся та не забруднюють береги рідних водойм не лишаючи там сміття під час відпочинку.

За що ми їм щиро дякуємо!


20 квітня у Міжнародний День довкілля працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять разом з підвідомчими організаціями з залученням учнівської молоді провели заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього природного середовища, озеленення, поширення екологічних знань.

Висаджено більше 1000 дерев та кущів, впорядковано 31 гектар територій поблизу водних об’єктів та каналів, прибережних захисних смуг та водоохоронних зон та ліквідовано 35 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проведено заходи з благоустрою територій управлінь, експлуатаційних дільниць та гідротехнічних споруд.

Громадський обов’язок кожного з нас - це сприяти оздоровленню природи, що нас оточує.


Водогосподарськими області з метою відзначення на належному рівні Всесвітнього дня води організовано низку заходів шляхом проведення конференцій, відкритих тематичних уроків в навчальних закладах області, виступів перед громадами сіл, публікацій у засобах масової інформації, виступів на радіо, де говорили про важливість води для планети Земля і України в цілому.

Крім цього, водогосподарники Житомирщини активно долучились до нового челенджу #trashtag та прибрали береги річок Кам'янка у м.Житомирі; річок Случ, Смолка, Церем у Новоград-Волинському та Баранівському районах; р.Жерев на території Білокоровицької ОТГ Олевського району; водойм на р.Мика м.Радомишль та р.Норинь, м.Овруч, річки Вербка на території Любарського району та Чорнорудка Андрушівського району від сміття.

Інформація щодо проведених заходів висвітлена на офіційному веб-сайті БУВР Прип’ті та його підвідомчих організацій:

Бердичівське МУВГ Житомирське МУВГ Олевське МУВГ Новоград-Волинське МУВГ Пулинське МУВГ Радомишльське МУВГ